BİOEXPANDER NEDİR?

Ciltte doku yenilemesi sağlayan çoğunlukla cerrahi operasyonlardan çekinenlerin tercih ettiği bir uygulama olup, cilt altına kolaylıkla yerleşerek deforme olan dokuları destekleyen, hacim kazandıran, doğal bir görüntü veren bir uygulamadır. Yüz seklinin dengeli volümetrik yapılandırılmasında bir yenilik olan Bio Expander; cilt altında kolaylıkla yerleşerek zamanla deforme olan, çöken, kırışan dokuları desteklip, hacim kazandırmaktadır. Sonuçta natürel bir görüntü elde edilmektedir.. Üstelik cildiniz asla bir operasyon izi taşımadan gerçekleşmektedir.

Bio-Expender, protein ve nükleik asit içermeyen, düz ve çapraz bağlara bir arada sahip olan bir üründür. Yanak boşlukları, alın kenarları, göz çevresi çukuru ve çene ovalinin yanı sıra dekolte, el üstleri ve alına volümetrik etki oluşturan ideal bir uygulamadır. Konsantre içeriğinden dolayı da tüm konsantre ürünler gibi çok daha az miktarda kullanılarak aynı etki, daha naturel bir görüntü oluşturularak gerçekleştirlebilmektedir. Cilt sorunlarını sadece yaşlılıkla gelen sorunlar olarak algılanmamalı. Bu sorunlar akne, leke, yara izleri, kılcal damar sorunları gibi, yaşlanmayla direkt bağlantılı olmayan, psikolojik, genetik, çevresel şartlardan oluşan sorunlar bütünüdür.. Bu sorunlar uygun ürünler kullanarak, cildin temizliğini ihmal etmeyerek ya da bu sorunlar için geliştirilmiş lazerler uygulanarak tedavi edilebilmektedir.

CİLT YAŞLANMASI ENGELLENEBİLİR Mİ?

Yaşlılık dediğimiz süreçle bağlantılı olan kısım; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut hyalüronik asitin 20-30’lu yaşlarda azalmasıyla direkt ilgilidir. Nemli olmayan, direnci zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Yanaklar yer yer çöker, hatta dudaklar incelir. Lazer esaslı birçok tedavi yöntemi oluşmuş sorunların etkisini hafifletmek içindir. Henüz bu sorunlar oluşmadan yaşlanma sürecini geciktirmek içinse IAL sistem ve daha ileri bir versiyonu olan Bio Expander’dan yararlanabilirsiniz. 25’li yaşlardan itibaren cilde nem, parlaklık kazandıran sarkmaları önleyen hücreler azalır. Bunları kırışıklık ve çökmeler görülmeden yerine koyarsak yaşlanma sürecini yavaşlatmış oluruz. Bio -Expander bu amaca hizmet eden en son yeniliklerden biridir.

BİOEXPANDER YENİ BİR BULUŞ MUDUR?

Bioexpander yüzde yüz saf ve konsantre hyaluronik asittir. Bu buluşa kadar hyalüronik asit elbette kullanılıyordu, kimi cilt serumlarında, kırışıklık tedavilerinde, tıpta hücre yenileme (doku rejenerasyonu) alanında kullanıldığı gibi; ortopedi alanında diz, omuz, kıkırdak dokusu yenilemeye yardımcı enjeksiyonlar olarak da birçok alanda kullanılıyor. Bio Expander farklı olarak volüm ve nemlendirme olanağı daha yüksek bir formülle ve yüzde 100 saf olarak üretildi, bu sebepten çok daha az miktarı daha uzun süre anti-aging etkisi sağlamaktadır. Volüm ve gençlestirme etkisini bir arada yapabilen mevcut tek içeriktir.

Dr. Nilgün Soysal'a Sorun
Lazer Epilasyon Fiyat Listesi İçin
Ücretsiz Lazer Epilasyon Test Atışı İçin
INSTAGRAM
360° SANAL TUR

İlginizi Çekebilecek Uygulamalar

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Akne Tedavisi

Genel olarak 'sivilce' adıyla bildiğimiz akne en sık rastlanan cilt...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Botoks

Botoks, cilt üzerinden cilt altına enjeksiyonlar ile girildikten sonra...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Cilt Bakımı

Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil, aynı zamanda ruh...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro...

Dr. Nilgün Soysal'a Sorun