KAVİTASYON NEDİR?

Kavitasyon, Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için gerekli olan beslenme diyet uzmanı tarafından planla Gözle görülebilen iyi sonuçlar elde etmek için 6-10 seans uygulama yapılmaktadır.her seans ortalama1-1,5 saat sürmektedir.Seanslar haftada 1 uygulanmaktadır.

KAVİTASYON UYGULAMASININ LİPOSUCTİONDAN FARKLARI VE AVANTAJLARI NELERDİR?

Liposuction veya abdominoplasti yani karın germe denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği gerçek sonuçlar vaat eden, bilimsel bir alternatiftir. Kavitasyon avantajları: Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada, bölgesel incelmede son derece etkilidir.

SONUÇ ALMA SÜRELERİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özel bir diyet, spor takviyesi gerekmemekle beraber, nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye fazla yemek yemek mantığı kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olur. Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin haricinde özel bir çaba gerekmez. İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise 15. günden itibaren net bir şekilde görülür.

KAVİTASYON UYGULAMASI KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte, bir hafta aralıklarla 6-10 seans arasında uygulanır. Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

KAVİTASYON KİMLERE YAPILMAZ?

Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklar. Uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması halinde. Uygulama bölgesinde metal protez bulunması halinde hamilelerde. Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde kullanılmaz.

Dr. Nilgün Soysal'a Sorun
Lazer Epilasyon Fiyat Listesi İçin
Ücretsiz Lazer Epilasyon Test Atışı İçin
INSTAGRAM
360° SANAL TUR

İlginizi Çekebilecek Uygulamalar

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Akne Tedavisi

Genel olarak 'sivilce' adıyla bildiğimiz akne en sık rastlanan cilt...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Botoks

Botoks, cilt üzerinden cilt altına enjeksiyonlar ile girildikten sonra...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Cilt Bakımı

Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil, aynı zamanda ruh...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro...

Dr. Nilgün Soysal'a Sorun