VelaShape Nedir?

Velashape selüliti düzeltebilecek, sıkılaşmaya yardımcı ve bölgesel incelme ile vücudu şekillendirebilecek tek seans protokolüne sahip olan bir sistemdir. Velashape günlük yaşantınızı aksatmadan veya size hissedilir bir rahatsızlık vermeden çarpıcı sonuçlar almanızı sağlar. Cerrahi bir uygulama olmayan velashape kadınların vücutlarıyla ilgili hoşnutsuz olmalarına neden olan problemli bölgeleri pratik ve etkili şekilde tedavi eden mucizevi bir yöntemdir. Velashape teknolojisinin artıları bu kadarla da sınırlı değil. Son derece konforlu olan bu işlem vücudunuzda gözle görülür bir incelme ve şekillenme sağlıyor. Velashape tedavisinin etkinliği, yapılan klinik çalışmalarla da desteklenmiştir.

VelaShape Güvenilir Bir Uygulama Mı?

Velashape teknolojisi on yılı aşkın bir süre boyunca yapılan klinik çalışmalar ve tüm dünyada gerçekleştirilmiş 5 milyondan fazla bağımsız tedavi ile desteklenmektedir. Velashape sisteminin sırrı, yağ dokusunun hacmini azaltmak için elos teknolojisi ile vakum teknolojisini birleştiren ilk ve tek tedavi yöntemi olmasıdır. Hatta sadece incelme, sıkılaşma, bölgesel zayıflama ve selülit problemlerinde değil çatlak görünümlerini de aza indirgemede de son derece etkilidir.

VelaShape Nasıl Çalışır?

Velashape sisteminin çalışma prensibi ısı ile problemli bölgeyi düzeltmektir. Vakum teknolojisi ile hedef doku arttırılırken, kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtır. Bu sayede uygulama yapılan bölge cilde zarar vermeden daha hızlı şekilde ısıtılır ve radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı eşit olarak yayılır. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkilerken selülit görünümünün de hafiflemesini sağlar. Vakum teknolojisi ile desteklenen bu doku ısıtması sayesinde cillteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Bu uyarı daha çok kolajen ve elastin hücresi artışı anlamına gelir. Bu sayede cilt sıkılaşır, cildin sıkılaşması vücut görünümünün de incelmesini sağlarken cilt kalitesinde de belirgin bir iyileşme gözlenir.

VelaShape Nerelere Uygulanır?

Velashape uygulaması genel olarak bacak, kalça ve karın bölgelerine uygulansa da, cihazda bulunan geniş ve dar bölgeler için tasarlanmış olan iki aplikatör sayesinde tüm vücut için güvenli, uygun ve etkili bir tedavi için tasarlanmıştır. Yapılan klinik çalışmalar tedaviden sonra hastaların karın bölgesinde yaklaşık 2.5 cm, bacak bölgelerinde ise 1.5 cm’lik bir incelme gözlenmiştir. Bölgesel zayıflamanın dışında selülittedavisi ve sıkılaşma için de tercih edilen bu teknoloji sayesinde hastalar son derece memnun olarak klinikten ayrılıyorlar. Uygulamayı yaptıran kişiler işlem yapılan bölgede ortalama 1-3 cm arasında bir incelme olduğunu belirtiyorlar. Yeni doğum yapmış hastalardan oluşan hasta grubu ile yapılan bir çalışmada ise, bu tedavinin uygulandığı 100 hastadan 97’sinin sonuçlardan son derece memnun olduğu belirtilmektedir.

VelaShape Etkisi Ne Kadar Sürer?

Velashape teknolojisinin etkisi son seanstan sonraki 10 hafta içinde belirgin bir hale gelecektir. İlk tedaviden sonra bile cildin çok daha pürüzsüz ve sıkı olduğu gözlenebilir. Zaman içinde bu etkiler giderek daha fazla artacak ve kalıcı bir hal alacaktır. Tedavi tamamlandıktan sonra periyodik olarak yaptıracağınız tedaviler sonuçların kalıcı olmasını sağlayacaktır. Tabiki düzgün yaşam seçimleri de kalıcılığı belirleyen faktörlerden birisidir. Beslenmenize dikkat etmek ve sık sık egzersiz yapmak tedavinin sonuçlarını daha uzun ömürlü kılacaktır.

VelaShape Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

FDA Velashape uygulamasının tüm cilt tipleri için uygun olduğunu ve herhangi istenmeyen bir yan etkinin söz konusu olmadığını onaylamıştır. Yapılan klinik çalışmalar ve araştırmalar da kısa ya da uzun vadede herhangi bir yan etkiye rastlanmadığını ortaya koyuyor. Bu sebeple Velashape teknolojisine tam güvenli diyebiliriz. Bu güvenilir tedavi hemen herkes için uygundur.

VelaShape Cildi Canlandırmada Etkili Mi?

Velashape tedavisini sıkılaşma, bölgesel incelme yada selülit görümünü hafifletmenin yanı sıra sadece cilt kalitesini artırmak için bile deneyebilirsiniz. Bazı hastalar zayıf oldukları ve selülit problemi yaşamadıkları halde vücutlarından hoşnut olamayabiliyor. Bunun sebebi ise ciltlerinin diriliğini ve canlılığını kaybetmesidir. Velashape bu konuda da son derece etkilidir.

Uygulama Yapılırken Acı Hissedilir Mi?

Birçok hasta bu tarz işlemler yaptırmadan önce acı hissetmekten korkmaktadır. Velashape tedavisini yaptıran hastaların neredeyse tamamı tedaviyi son derece rahat ve konforlu bulmaktadır. Hatta birçok hasta bu işlemi gevşemelerini, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan sıcak bir derin doku masajına benzetebilmektedirler. Velashape teknolojisinin önemli özelliklerinden bir diğeri ise, tasarlanırken hastanın cilt hassasiyetini ve konfor düzeyini göz önünde bulundurulmasıdır. Seansdan sonra işlem yapılan bölgede hastanın sıcaklık hissetmesi son derece normaldir.

VelaShape Kimlere Uygulanmaz?

Velashape yaptıracak kişi hamileyse, işlem yapılacak bölge enfekte veya yaralı ise, diyabet, ışığa duyarlı ilaçlar, kan pıhtılaşması, damar tıkanıklığı, tedaviden iki hafta önce aspirin kullanılması veya bilinen bir ışığa duyarlılık durumları varsa uygulanamaz. Uygulamayı yaptıracak kişide bu rahatsızlıklardan biri varsa mutlaka Velashape uygulaması yaptırmadan önce muayene sırasında doktora belirtmelidir.

VelaShape Uygulamasının Ücreti Nedir?

Velashape tedavisinin ücreti, uygulamanın yapıldığı kliniğe, bölgeye ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Velashape tedavisiyle ilgili fiyatlandırma hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Dr. Nilgün Soysal'a Sorun
Lazer Epilasyon Fiyat Listesi İçin
Ücretsiz Lazer Epilasyon Test Atışı İçin
INSTAGRAM
360° SANAL TUR

İlginizi Çekebilecek Uygulamalar

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Akne Tedavisi

Genel olarak 'sivilce' adıyla bildiğimiz akne en sık rastlanan cilt...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Botoks

Botoks, cilt üzerinden cilt altına enjeksiyonlar ile girildikten sonra...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Cilt Bakımı

Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil, aynı zamanda ruh...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro...

Dr. Nilgün Soysal'a Sorun