Oksijen Terapi ile Cilt Bakımı

Yıllar içerisinde ciltte kan dolaşımı bozulması, nem miktarının azalması ve kollajen üretimi azalması kaçınılmaz bir durumdur. Cilt tabakalarındaki kılcal damarlar ve dolaşım sistemi hasar gördüğünden epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besini sağlayamazlar. Sonuç olarak ciltte hücre bölünmesi önemli miktarda azalır, cilt incelir, kurur ve kırışır, lekeler gibi yaşlılık belirtileri meydana gelir.

Oksijen Terapi Nedir?

Oksijen terapi; ciltte azalan oksijeni yerine koyarak metabolizmayı hızlandıran bir yöntemdir. Düzenli olarak uygulandığında önemli anti-aging etkisi olan oksijen terapi uygulaması, kırışıklık ile mücadelede önemli desteklerden birisidir.

Cilde doğal oksijen verilerek yapılan oksijen terapi yurt dışında yıllardır uygulanmaktadır. Oksijen terapi uygulanmaya başlandığı ilk andan itibaren, oksijen aktivitörlü ürün ve oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır, toksinlerin atılmasını sağlar, cildin hücre metabolizmasını çalıştırarak hücre yaşlanmasını geciktirir. Oksijen terapi cilde belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar ve böylelikle kolajen ve elastin sentezini uyarır. Cildimizdeki hücrelerin görevlerini yerine getirebilmeleri için enerjiye ihtiyaçları vardır, genç ciltlerde bu tarz problemler yoktur. Çünkü epidermisleri yeteri kadar oksijen besini rahatlıkla alabilmektedirler. Yaş ilerledikçe serbest radikaller, hatalı beslenme, yanlış kullanılan kozmetikler, sigara tüketimi ve özellikle güneşin zararlı etkileri cilt hücrelerimize zarar vermektedir, böylece cildimiz yıpranmaya, incelmeye, lekelenmeye, kırışmaya ve sarkmaya başlamaktadır. Kısacası oksijen olmazsa hayat olmaz, metabolizma çalışmaz, cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez, hücreler yenilenmez ve böylece yaşlanma süreci başlamış olur.

Oksijen Terapi Ne Sağlıyor?

Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırarak,vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlıyor. Bunun sonucu toksin birikimine bağlı oluşan akne, sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengeleniyor.Dokuların canlanmasına yardımcı oluyor.Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırıyor.A,C,E vitaminleri antioksidan etkisi gösteriyor.Cildin nem ihtıyacını sağlıyor.Gözaltı torbalarının giderilmesini sağlıyor,Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlıyor,Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlanıyor,Cilt canlı,berrak ve pürüzsüz bir görünüm alıyor.Ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin bir görünüm sağlıyor.Vücut bakımlarında özellikle oksijenin yağ yakıcı özelliğinden dolayı selülit bakımlarında da son derece iyi neticeler alınmaktadır.Cilt bakımlarında olduğu gibi vücut bakımlarında da deforme olmuş ve sarkmış dokunun sıkılaştırılmasında da güvenle kullanılmaktadır.


Dr. Nilgün Soysal'a Sorun
Lazer Epilasyon Fiyat Listesi İçin
Ücretsiz Lazer Epilasyon Test Atışı İçin
INSTAGRAM
360° SANAL TUR

İlginizi Çekebilecek Uygulamalar

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Akne Tedavisi

Genel olarak 'sivilce' adıyla bildiğimiz akne en sık rastlanan cilt...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Botoks

Botoks, cilt üzerinden cilt altına enjeksiyonlar ile girildikten sonra...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Cilt Bakımı

Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil, aynı zamanda ruh...

Devamını OkuDevamını OkuDevamını Oku

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro...

Dr. Nilgün Soysal'a Sorun